Lajme

“O Zot mëshiroje, a nuk është jeta në borxh me ty”-Fjalët rrëqethëse të gruas së mjekut që ndërroi jetë nga Covid

Lutjet e saj nuk u dëgjuan! Bashkëshortja e mjekut të ndjerë që u shua nga COVID-19, ka ndarë fjalë rrëqethëse në rrjetin social Facebook, një ditë para se doktor Ilirjan Daçi të ndahej nga jeta në spitalin Infektiv pas infektimit.

“Një jetë e tërë plot mundime. Duke vrapuar për jetën e të tjerëve me nxitim. Sot të duhet të vraposht për jetën tënde me guxim. Vallë, a nuk ësht ëjeta në borxh me ty? O Zot, ti që na e jep dhe merr jetën. Mëshiroje robin tënd që nxitoi e nuk mundi të shijonte diellin tëndë në lindje e perëndim, jepi o Zot një mundësi të dytë, të shoh dritën tënde përsëri në agim. Amin”, shkruan Parashqevei, bashkëshortja e mjekut të ndjerë.

Daçi ishte mjek i poliklinikës së specialiteteve nr. 1.

Postime të ngjajshme
Lajme

OBSH’ja paralajmëron për valën e tretë të koronavirusit

Lajme

Nxehen nga Nisma e “sulmojnë” Vjosa Osmanin

Lajme

Skandaloze: Zyrtari i MTI-së keqpërdor pagesën e licensave, u kërkon ryshfet kompanive

Lajme

Presidenti serb tregon kush ia ndaloi hyrjen në Kosovë