Lajme

‘O m’falni pashë Zotin’: Konjufca i drejtohet një deputeti të VV’së si ministër

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka kërkuar falje pasi iu drejtuar si ministër, deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Visar Korenica, shkruan Gazeta Metro.

Ky gabim i Konjufcës ka ndodhur në seancën e sotme të Kuvendit, derisa po diskutonin deputeti në fjalë dhe ministri i Bujqësisë, Faton Peci.

Në një moment, Konjufca i është drejtuar Korenicës si “ministër”.
“O m’falni pash Zotin”, ka qenë më pas reagimi i Konjufcës.

Ky gabim ka shkaktuar të qeshura në seancë.

Related posts
Lajme

Çfarë moti do të mbajë nesër në Kosovë?

Lajme

Koci tregon përse kërkoi shtetrrethim për Rrafshin e Dukagjinit pas ngjarjes tragjike në Gllogjan

Lajme

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto komuna

Lajme

Këto janë rastet e reja me COVID-19

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *