Sport

Nxehtë në Prishtinë dhe Shkup: Drita dhe Llapi sot fillojnë aventurën në “Europa Conference League”

Klubet kosovare sot fillojnë aventurën në garat evropiane për këtë sezon.

Në kuadër të “Europa Conference League”, Drita dhe Llapi do të ndeshen me kundërshtarët e tyre, raporton Gazetasheshi.com

Drita do të luaj në cilësinë e vendasit kundër ekipit shqiptar nga Mali i Zi, KF Deçiq nga Tuzi.

Kjo ndeshje do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës me fillim nga ora 20:00.

Në ndeshjen tjetër, Llapi do të luaj si mysafir i gjigantit shqiptar, KF Shkupi.

Ky ballafaqim zhvillohet në stadiumin “Arena Todor Proeski” të Shkupit me fillim nga ora 20:00.

Postime të ngjajshme
Sport

Eksperti i jep shpresë Eriksenit: Mund të luajë me një kusht

Sport

Astrit Selmani, i pari që e realizon “hat-trick” në Conference Leauge

Sport

“Bombardon” përsëri Muriqi, realizon gol të bukur në miqësore me Lazion

Sport

EKSKLUZIVE: Agon Llugiqi bëhet me ekip të ri