EURO 2020

Numri i nënshkrimeve shkon në 250 mijë – kërkohet përsëritja e ndeshjes Francë – Zvicër

Mbi 250 mijë qytetarë francezë kanë firmosur një peticion ku kërkohet të rizhvillohet ndeshja në mesë Francës dhe Zvicrës.

Përballja që la jashtë Evropianit kampionët në fuqi të Botës, nuk është pritur mirë nga tifozët e “Gjelave” të cilët pretendojnë për një parregullsi tek penalltia e humbur e Kylian Mbappe.

Sipas tyre, Sommer nuk ka qenë në vijën e portës në momentin e ekzekutimit të saj, duke i krijuar kështu mundësi për të reaguar saktë ndaj sulmuesit.

Vështirë se një gjë e tillë do të marrë “jetë” në dyert e organit më të lartë të futbollit Europian, gjithsesi, francezët janë të bindur se kanë të drejtë. Kjo është hera e parë që një ndeshje e këtij niveli vihet në dyshim dhe kërkohet përsëritja e saj.

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020