Lajme

Numërohen më shumë se gjysma e kutive, ky është rezultati i zgjedhjeve në Shqipëri

Në Shqipëri bëhet e ditur se tashmë janë numëruar votat në 3 mijë e 147 qendra të votimit nga 5199 sa janë gjithsej në total.

KQZ njofton në faqen zyrtare se momentalisht Partia Socialiste kryeson me 48.78% ose 445412 vota.

 

Partia Demokratike ka marrë deri tani 359110 vota ose 39.32 %.

Më pas LSI me 6.91% ose 63125 vota dhe PSD 19763 vota ose 2.16%.

Pjesëmarrja në votimet e së dielës ka qenë rreth 48% e shqiptarëve me të drejtë vote sipas të dhënave të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Postime të ngjajshme
Lajme

Vdiq pas goditjes nga rrufeja, organet e 9-vjeçarit shpëtojnë jetën e 3 fëmijëve të tjerë

Lajme

I moshuari: S’kam pasë virus, sot dyshoj që e mora këtu

Lajme

Arben Vitia shkarkon dy zyrtarë të shëndetësisë

Lajme

Citaku: E tmerrshme, nëna ime ka pritur katër orë për të marrë vaksinën Anti Covid