LajmeZgjedhjet 2021

Numërohen mbi 45 për qind të votave

Nisma Socialdemokrate e Fatmir Limajt ka marrë 2.67 për qind të votave kur janë numëruar 45.38 për qind të votave.

Sipas të dhënave të KQZ’së nga 814.423 vota partia e Fatmir Limajt ka arritur të marrë 9.333 vota.

Sipas exitpolleve të publikuara menjëherë pas mbylljes së vendvotimeve kjo parti nuk e kalon pragun zgjedhor.

Ngjashëm është thënë edhe në sondazhet e para zgjedhjeve.

Fatmir Limaj vazhdimisht në fushatë ka thënë se Nisma do të jetë befasia e këtyre zgjedhjeve.

Postime të ngjajshme
LajmeZgjedhjet 2021

Lista e 20 kandidatëve më të votuarit të PDK’së

Lajme

Dhëmbë dhe hundë të thyer e lëndime të rënda, policia jep detaje për sulmin ndaj Duriqit

Lajme

“Baton Haxhiu ftohet nga Gjykata Sepciale”?

Lajme

Nga këto komuna janë rastet e reja me Covid 19