LajmeZgjedhjet 2021

Numërimi 100%, Vetëvendosje e deklason LDK-në në Gjilan

Derisa në nivel vendi ende nuk ka përfunduar numërimi i votave në 100%, në shumicën e komunave veçse është kryer.

Votimi i votave të rregullta sapo ka përfunduar edhe në komunën e Gjilanit.

Nga 100% e votave të rregullta parti fituese në këtë komunë është Lëvizja Vetëvendosje me 63.24% apo 28 mijë e 568 vota, transmeton lajmi.net.

Vetëvendosje arriti që të fitojë në këtë komunë edhe pse njihej si një prej bastioneve të LDK-së.

Albin Kurti e mori përqindjen më të madhe në komunën e drejtuar nga nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri.

Ngjashëm situata është edhe në shumë komuna të tjera, ku padyshim Vetëvendosje prinë me rezultat./

Postime të ngjajshme
Lajme

Vaksinat anti-Covid shiten në tregun e zi, sa kushton një dozë

Lajme

Tragjedi në familjen shqiptare: Koronavirusi u merr jetën dy prindërve dhe djalit të tyre të vetëm

Lajme

“Marrëveshje për ndarje pushteti” – anëtari i LDK-së zbulon se si po tentohet të zgjidhet kryetari i ri

Lajme

Bahtiri flet për veturën superluksoze “Maybach”: Tregon se cili anëtarë i familjes e bleu atë