Sport

Nuk ndalet Milan, pas Ibras transferon edhe lojtarin e Barcelonës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Barcelona është e përgatitur të dërgojë në huazim Jean-Clair Todibo për gjashtë muaj, me Milanin që mbetet skuadra favorite për të fituar shërbimet e tij.

Mbrojtësi i ri ka qenë prej kohësh i lidhur me një transferim në ‘San Siro’.

La Gazzetta dello Sport pretendon e Todibo është në dispozicion vetëm për një huazim prej gjashtë muajsh, përcjell lajmi.net.

Milani edhe pse nuk do ta konsideronte ideale këtë marrëveshje, do të ishte i gatshëm ta pranonte, kur dihet se për të ka interesim edhe nga Monaco, Nice, Bayer Leverkusen, Schalke, Watford dhe Benfica.

Todibo 20 vjeçar, te Barcelona është transferuar nga francezët e Touluse, dhe për katalanët deri më tani kanë regjistruar katër paraqitje.

 

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv