Sport

Nuk lanë gjë pa i thënë tifozët: Amir Rrahmani u përgjigjet të gjithëve dhe tregon pse nuk erdhi te Kosova

Kosova mbrëmë u mposhtë nga Maqedonia e Veriut me rezultat 2-1 dhe kështu humbi mundësinë e artë për të ëndërruar kualifikimin në Kampionat Evropian përmes play-offit të Ligës së Kombeve

Bernard Challandes kishte mungesa të shumta, ku i munguan futbollistët kryesorë, si Amir Rrahmani, Vedat Muriqi, Milot Rashica e Hekuran Kryeziu, shkruan Reporteri.net

Tifozët ishin të irrituar me Rrahmanin, i cili nuk kishte aspak faj, pasi nuk u lejua nga Napoli që të vinte për të luajtur në këtë përballje.

Pas akuzave dhe komenteve negative në drejtim të tij, tani kapiteni i Kosovës ka reaguar dhe ka sqaruar situatën e tij dhe arsyen pse nuk mund të vinte në Kombëtare.

“I gjithë ekipi i Napolit është në karantinë dhe jemi të ndaluar të bëjmë një metër larg hotelit. Pas të gjitha përpjekjeve të Ambasadës Italiane në Kosovë dhe shtetit të Kosovës prapë ishte e pamundur të vija. Mësohuni ta duani vendin tuaj dhe pastaj bëni komente,” ka shkruar Rrahmani në Instagram.

Postime të ngjajshme
Sport

Lista e golashënuesëve më të mirë pas javës së shtatë

Sport

Zekirija Ramadani pa “doreza”: Si e vlerëson punën te FC Prishtina, pse nuk foli me Dallkun për skuadrën dhe kush janë dy yjet e skuadrës me të cilët është i pakënaqur?

Sport

Formacionet e mundshme: Celtic – Milan

Sport

Flet Arbnor Morina: Tregon pse Arbëria po ka rezultate kaq të mira dhe cilat janë synimet