Sport

NUK KA MË DYSHIME! pritet vetëm edhe zyrtarizimi, ky do të jetë trajneri i ri i Napolit

Luciano Spalletti është favorit për ta marrë drejtimin e skuadrës së Napolit.

Presidenti Aurelio De Laurentiis konfirmoi të martën se po e kërkon një trajner italian në krye të skuadrës.

Në fakt, Massimiliano Allegri ishte zgjedhja e parë për presidentin e Napolit, por italiani preferon rikthimin te Juventusi ose kalimin te Real Madridi.

Tani fokusi është te Spalletti dhe sipas raportimeve të mediave në Itali, negociatat mes trajnerit italian dhe drejtuesve të Napolit kanë nisur dhe po zhvillohen në mënyrë shumë të mirë dhe zyrtarizimi mundë të vjen në çdo moment.

Bëhet e ditur se Napoli i ka ofruar kontratë dyvjeçare me pagë vjetore 3.5 milionë euro.

Spalletti nuk është i angazhuar te asnjë skuadër që gati dy vjet prej kur ishte ndarë me Interin.

Por, që nga ajo kohë është paguar vazhdimisht nga klubi italian. Kontrata me Interin i skadon në fund të qershorit.

Aktualisht Napoli është pa trajner, pasi të dielën që shkoi e shkarkoi Gennaro Gattuson.

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë