Sport

Nuk ka fitues në derbi, Gjilani dhe Prishtina ndajnë pikët

Ka përfunduar derbi mes Gjilanit dhe Prishtinës, në kuadër të javës së 13-të, shkruan Zeri.info.

Ndeshja në Gjilan u mbyll baras 1-1 me Prishtinën që kaloi e para në avantazh.

Ishte Mendurim Hoti që ia dha epërsinë kampionëve në fuqi në minutën e 31-të, kështu duke e mbyllur edhe pjesën e pare.

Në pjesën e dytë, për “kuqebardhët” u akordua penallti ku Progni barazoi shifrat në minutën e 67-të, duke e përfunduar kështu ndeshjen baras 1-1.

Related posts
Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Sport

PAMJET: “Shpërthen” stadiumi San Siro, shënohet goli i parë në ndeshjen Milan-Liverpool

Sport

Kroos me gol spektakolar zhbllokon shifrat në ndeshjen Real Madrid – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *