Lajme

Nuk do të bëni më tejkalime në kthesë pasi ta shihni këtë video

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Parakalimet e gabuara në rrugë shpesh herë rezultojnë me pasoja të rënda deri në humbje jete.

Sipas ekspertëve rrugorë, parakalimet më të rrezikshme janë ato që behen në kthesë.

Së fundmi, një video e publikuar nga Daily Mail tregon momentin kur një dy të rinj që po udhëtojnë me motor e pësojnë keq teksa tentojnë të parakalojnë një rulo nga krahu i majtë i rrugës, pranë një kthese.

Teksa tentojnë të bëjnë parakalimin ata hyjnë në korsinë e kundërt dhe përplasen me një automjet që po vinte nga kahu tjetër i rrugës.

Siç shihet nga pamjet, të rinjtë nuk kanë pësuar lëndime serioze, por ajo që vlen të theksohet është që forma të tilla parakalimi janë tepër të rrezikshme dhe mund të rezultojnë fatale.

Aksidenti ka ndodhur në gadishullin e Krimeas në jug të Ukrainës.

https://vidnews.net/video/1567701388751

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat