Sport

Nuk do ta besoni çfarë i ka bërë Rashica portierit të Çekisë dhe bashkëlojtarit të tij te Bremeni!

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Portieri i Çekisë, Jiří Pavlenka luan së bashku me Milot Rashicën te Werder Bremen.

27 vjeçari është shumë i lumtur që Kosovës do t’i mungoj Rashica.

“Është shumë mirë për ne që ai nuk do të luaj. Miloti është s humë i shpejtë dhe golashënues i shkëlqyeshëm. Kosova është kundërshtari ynë më i madh për vendin e dytë në grup. Futbollistët janë shumë krenarë që e përfaqësojnë këtë shtet” deklaroi Pavlenka.

Ai ka zbuluar se çfarë i ka ofruar Rashica para ndeshjes me Çekinë. “Më ka ftuar në shtëpinë e tij për një festë në mënyrë që të humbi fuqinë para ndeshjes me Kosovën” ka thënë në shaka Pavlenka, transmeton Indeksonline.

Kosova dhe Çekia do të ballafaqohen të shtunën nga ora 15:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv