Sport

Nuhiu shënon në fitoren e Sheffieldit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Atdhe Nuhiu ka vazhduar ta tregojë formën e mirë gjatë turneut parasezonal me Sheffield Wednesday, këtë herë duke shënuar në fitoren me rezultat 4:0 kundër Northampton Town.

Sheffield Wednesday shënoi fitore bindëse, me rezultat 4:0, në ndeshjen miqësore kundër Northampton Townit, në kuadër të përgatitjeve për sezonin e ardhshëm të Championshipit, nivelit të dytë të futbollit në Angli, raporton Gazeta Express.

Sulmuesi i ekipit kombëtar të Kosovës, Atdhe Nuhiu, e tregoi talentin e tij në këtë ndeshje, duke e shënuar golin e tretë të skuadrës së tij në këtë ndeshje, duke e vazhduar formën e tij në përgatitjet parasezonale.

Nuhiu nuk e pati besimin e trajnerit të ri Steve Bruce, që nga emërimi i tij në pozitën e trajnerit. Ai preferoi ta linte kosovarin në bankën rezervë, mirëpo Nuhiu e dëshmoi rëndësinë e vet disa herë në minutat e paktë të lojës që i pati sezonin e kaluar.

Nuhiu i zhvilloi 34 ndeshje sezonin e kaluar, prej të cilave vetëm 14 ishin në formacionin e parë. Ai kontribuoi me katër gola dhe me dy asiste.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv