Sport

Notat e lojtarëve, Barcelona 1-4 PSG: Mbappe merr vlerësimin maksimal

PSG ka arritur të shënojë fitore të madhe ndaj Barcelonës në “Camp Nou” me rezultat 4-1 në ndeshjen e parë të 1/16 të Ligës së Kampionëve.

Lionel Messi e hapi ndeshjen me një gol nga penalltia, por PSG u kthye në lojë shumë shpejtë.

Ishte super talenti Kylian Mbappe që shënoi tre gola, ndërsa me një gol kontribuoi Moise Kean.

Mbappe ka marrë vlerësimin maksimal, duke u notuar me notën 10, për këtë super paraqitje.

Pas tij ishte Kean me notën 7.8.

Lionel Messi ishte më i miri te Barcelona me notën 7.6, ndërsa e gjithë faza e mbrojtjes mori notë të ulët.

Notat e lojtarëve të Barcelonës dhe PSG-së

Postime të ngjajshme
Sport

Dhjetë transferimet më të shtrenjta ta dala nga Shqipëria: Skënderbeu ‘mbret’, Tirana ka mbetur prapa

Sport

Dy ndeshje interesante në Superligë, vëmendja në Drenicë

Sport

Shpëtim Idrizi tregon si e mposhti Llapin

Sport

Batatina tregon si e humbën ndeshjen ndaj Trepçës ’89