Sport

Norvegjia lë jashtë Haalandin, ftohet një shqiptar

Kombëtarja e Norvegjisë ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e nëntorit.

Norvegjia do zhvillojë dy ndeshje në kuadër të fazës grupore ndaj Letonisë dhe Holandës.

Në listën e të ftuarve vihet re ftesa e futbollistit me prejardhje shqiptare, Veton Berisha, që vazhdon shkëlqimin te klubi Viking.

Ndërsa, nuk është ftuar sulmuesi,Erling Haaland, shkaku i lëndimit që do e mbajë jashtë fushës deri në janar.

Related posts
Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Sport

Futbollisti i Dritës pritet të operohet, luajti 60 minuta me dorë të thyer ndaj Prishtinës

Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *