Sport

Norvegji – Holandë, formacionet zyrtare

Sonte zhvillohen duelet e radhës në kuadër të kualifikimeve të Kupës së Botës.

Kombëtarja e Norvegjisë dhe ajo e Holandës përballen nga ora 20:45, shkruan lajmi.net.

Të dyja skuadrat kanë nga gjashtë pikë të grumbulluara pas tri ndeshjeve të para dhe dëshirojnë pikët maksimale sonte.

Norvegjia e udhëhequr nga Erling Haaland kërkon ti ndal tri pikët në shtëpi.

Në anën tjetër Holanda që në formacion ka shumë yje synon fitoren e radhës.

Formacioni i Norvegjisë: Hansen, Strandberg, Hanche-Olsen, Meling, Pedersen, Thorsby, Normann, Odegaard, Elyounoussi, Hauge, Haaland

Formacioni i Holandës: Bijlow, Timber, de Vrij, Van Dijk, Bind, Wijnaldum, De Jong, Klaassen, Depay, Berghuis, Gakpo

Postime të ngjajshme
Sport

Shkëlqen Asensio, Real Madridi mposht bindshëm Mallorcën

Sport

Ronaldo kalon Messin si futbollisti më i paguar

Sport

Valon Berisha publikon pamje të rënda të këmbës pas lëndimit

Sport

Lyoni triumfon me përmbysje ndaj Troyes, kjo është nota e Shaqirit pas golit të shënuar