Sport

Nora Gjakova kalon në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian

Duket se është dita e Nora Gjakovës.

Xhudistja kosovare është kualifikuar në gjysmëfinale në Kampionatin Evropian që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Pasi e mundi me “ippon” në rrethin e dytë spanjollen, Carla Ubasart Mascaro, xhudistja kosovare tregoi dhëmbët edhe kundër asaj ruse, Daria Mazhetskaia.

Me të nisur lufta Nora tregoi se ka ardhur në Lisbonë për medalje dhe arriti të fitojë me “ippon”.

Në gjysmëfinale, Nora do të ketë punë me xhudisten nga Portugalia, Telma Monteiro.

Postime të ngjajshme
Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës

Sport

Ka gol në finalen, Dukagjini – Llapi

Sport

Milani me një këmbë në Ligën e Kampionëve

Sport

Formacionet zyrtare: Dukagjini – Llapi