Blic Plus

N’Kosovë Show sjell rrëfimin e prindërve të Hysni Gucatit: Djalin ia falëm Kosovës

N’Kosovë Show sjell rrëfimin e prindërve të Hysni Gucatit: Djalin ia falëm Kosovës

Familjarët e kryetarit të OVL UÇK’së Hysni Gucati ishin të ftuar të kësaj jave në emisionin n’Kosovë Show.

Prindërit dhe bashkëshortja e tij folën për të kaluarën dhe ngjarjet e fundit nga shtëpia e tyre në komunën e Skëndarajt.

E ëma ka treguar për kohën sa djali i saj shërbeu si ushtar i UÇK’së dhe ballafaqimet e tij me plagët e luftës.

Krenarë ata thonë se djalin ja falën Kosovës.

Njësitë speciale të misionit të Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit, EULEX, arrestuan të premten e 25 shtatorit Hysni Gucatin, kryetarin e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Organizatat e veteranëve të UÇK’së, për tri herë radhazi gjatë këtij muaji pranuan nga persona anonim mijëra dosje të Prokurorisë Speciale për Krime lufte në Hagë. Sipas udhëheqësve të OVLUÇK’së, ato dosje “dëshmojnë për bashkëpunim e Gjykatës Speciale me autoritetet e Beogradit”.

Postime të ngjajshme
Blic Plus

18 vjeçarja nga Kosova Mrika Nikçi, vajza që ka mahnitur botën

Blic Plus

Këto ushqime nuk duhet t’i hani, shkaktojnë kancerin e zorrës së trashë

Blic Plus

Kështu mund ta largoni dhimbjen e kokës për pesë minuta

Blic Plus

Pse personat e fiksuar pas pastërtisë jetojnë më gjatë?