Sport

Njihuni me super talentin e KF Fushë Kosova U-13

Dashuria për futbollin, disiplina, përkushtimi, serioziteti, puna  e palodhshme, dhe paraqitjet e tija mbresëlënëse në fushën e blertë, na bëjnë të kuptojm se ky super talent do të ketë një të ardhme vërtetë të ndritur, shkruan BlicMedia,

Bëhet fjalë për  12 vjeçarin, Orges Selimi i cili paraqitet te skuadra e KF Fushë Kosova U-13.

Ky super talent nën urdhërat e trajnerëve Burim Shala dhe Flamur Bërbatovci paraqitet në pozitën  e mesfushorit ofanzivë.

Orges Selim nga 17 ndeshje të zhvilluara  ka shënuar 8 gola dhe ka dhënë 23 asistime.

Shpresojmë se këtë talentë në të ardhmen do ta shohim në ndonjë skuadër të madhe evropiane. /A.G/BlicMedia.net.

Postime të ngjajshme
Sport

Si do të ishin formacionet e pesë kombëtareve pa lojtarët e 12 klubeve themeluese të Superligës Evropiane?

Sport

Milioner nga shkarkimet, kjo është shuma marramendëse që ka fituar Mourinho

Sport

Super Liga Evropiane: Mesut Ozil dërgon mesazh të fortë

Sport

Zyrtare: UEFA aprovon ndryshimet në Ligën e Kampionëve