Sport

Njihuni me ish futbollistin i cili synon të bëhet psikolog i Kombëtares së Kosovës

Petrit Merovci synon që njè ditè të punoj si psikolog në Bundesligèn gjermane dhe Kombëtaren e Kosovës, shkruan BlicMedua.

Merovcii është duke studiuar për psikolog sportiv në Universitetin e Hamburgut.

Ai poashtu ka filluar me praktikat e para psikologjike te skuadra e njohur gjermane HSV Hamburg.

Ëndërra e madhe e 20 -të vjeçarit nga Vushtria është të punoj si psikolog në Bundesligën gjermane dhe në Kombëtaren e Kosovës.

Merovci ka qenë edhe futbollist i spikatur në Landesligen gjermane, por për shkak të lëndimit èshtë detyruar të largohet nga futbolli. /BlicMedia.net

Postime të ngjajshme
Sport

Florian Kohfeldt flet për Rashicën, tregon nëse do jetë startues kundër Hoffenheimit

Sport

Superliga: Mbyllen pjesët e para

Sport

LIVE SUPERLIGA: Rezultatet momentale

Sport

LIVE LIGA E PARË: Rezultatet – Xhiro 7