Lajme

Njihuni me gruan që ia dëgjoni zërin në Aeroportin e Prishtinës

Me këtë zë, takohen dhe përshëndeten shumë udhëtarë. Anulimi i fluturimeve e arritja e aeroplanëve janë vetëm disa nga informacionet të cilat i jep. E mbase për shumë kë gjithmonë është kureshtje se i kujt është zëri. Është Liri Sylaj – Kadriu e cila tash e 10 vjet e bën këtë punë në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës.

Ndonëse duket si një punë e lehtë dhe e thjeshtë, përgjegjësit mbi informacionet të cilat ajo i jep, janë të mëdha.

Postime të ngjajshme
Lajme

Citaku: E tmerrshme, nëna ime ka pritur katër orë për të marrë vaksinën Anti Covid

Lajme

Snajperisti gjerman i Koshares i komenton Vjosa Osmanit, ia poston foton nga qendra e vaksinimit

Lajme

Erdhi për Bajram në Kosovë, mërgimtarit në Ferizaj ia vjedhin veturën

Lajme

“Mos ma shtyj babën,”: Përplasje verbale mes policëve dhe familjarëve të të moshuarve tek “1 tetori”