Lajme

Njihuni me fshatin e Kosovës ku të gjithë kanë motor, madje edhe nuset i marrin me ta

Është një fshat në Kosovë ku pothuajse të gjithë banorët e tij kanë motor.

Bëhet fjalë për fshatin Pllavë të Dragashit. Ata madje e kanë emërtuar një rrugë me emrin “Rruga e motoçikletave”, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

“Çdo i ri në momentin që i bëjnë mjetet financiare nuk mund të rrinë pa motor”, thotë një banor.

Në tjetër tregon se motorin e vozitë prej moshës 7 vjeçare.

Ai thotë se adhurues të motorëve janë edhe të moshuarit.

Një djalë i ri tregon se e tërë familja vozisin motor, ndërsa ai ka vozitur kur ka qenë pesë vjeç.

“Krejt familja ka motora”.

Ata madje edhe nuset i marrin me motorë.

“I zoti i dasmës organizon ekstra darë dhe ekstra tavolinë për motoristët”, tregon një banor.

Edhe gratë e fshatit vozisin motor.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=1295830347601826

Related posts
Lajme

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

Lajme

Kjo është bomba 907 kg që u gjet sonte në Merdare

Lajme

Grushte, shqelma e kapje për flokë: Bëhen “llom” mes vete dy femra në Fushë Kosovë

Lajme

Kjo është gruaja më e kërkuar në Evropë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *