Sport

Njëri tek Drita e tjetri tek Gjilani, rivalët e përjetshëm takohen për kafe

Në fushë janë rivalë të mëdhenjë, por jashtë saj kanë raporte të mira.

Arbër Çyrbja i Gjilanit dhe Ardian Cuculi i Dritës kanë pirë sot kafen së bashku, shkruan Gazeta Olle.

Dyshja e futbollistëve përveç se në Kosovë edhe në Kategorinë Superiore ishin rival.

Në Shqipëri, Cuculi mbante veshur fanellën e Partizanit ndërsa Çyrbja atë të Teutës, të dyja këto në luftë për titull.

Megjithatë ka qenë një kohë kur ata ishin bashkëlojtar, dyshja e futbollistëve kishin luajtur për Kukësin në sezonin 2018/19.

Futbollistët kanë shkrepur edhe një fotografi me rastin e takimit të tyre, të cilën më pas e ka publikuar në rrjetet sociale mbrojtësi i Dritës.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Robin Krasniqi hap një bunar për të varfërit në Pakistan

Sport

Zekirija Ramadani nuk deklarohet pas ndeshjes, kjo është arsyeja shumë interesante

Sport

Prishtina fiton krejt në fund të takimit, Leonit Abazi përsëri hero

Sport

Superliga Live: Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes, Trepça ’89 – Prishtina