Lajme

Njëri prej të plagosurve në vrasjen në lagjen e spitalit është në gjendje të rëndë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Njëri nga të plagosurit nga përleshja me armë zjarri që ndodhi të enjten në “Lagjen e Spitalit”, është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe po vazhdon të mbahet në Klinikën Intensive në QKUK.

Shefi i Klinikës Intensive, Shaqir Uka, tha se i plagosuri tjetër është dërguar për trajtim të mëtejmë mjekësor në repartin e Kirurgjisë Vaskulare për shkak se gjendja e tij është përmirësuar.

Uka tha se pacienti me gjendje të rëndë shëndetësore është në mjekim intensiv.

Në këtë ngjarje që ndodhi të enjten në “Lagjen e Spitalit” kanë vdekur dy persona, kurse Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se me urdhër të prokurorit kujdestar, janë ndaluar për 48 orë, personat me inicialet N.M, M.M, dhe F.R.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat