Lajme

Një qytetar thotë se mori ftesa nga Gjykata Speciale edhe pse gjatë luftës ishte 8-vjeç

Një qytetar i quajtur Fahri Fazliu, ka thënë se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale.

Ai përmes një postimi në Facebook, ka njoftuar se ftesën e ka marrë si dëshmitar edhe pse, siç thotë ai, gjatë kohës së luftës i kishte pasur vetëm 8-vjeç.

Fahri Fazliu thotë se në Speciale duhet të paraqitet me 23 qershor.

Postimi i plotë:

Të nderuar miq, shokë, dashamirë dhe kolegë!

Dje pasdite më ndodhi diçka shumë e çuditshme dhe e papritur – mora Ftesën nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, të paraqitem në Hagë, me 23 qershor 2021, në cilësinë e dëshmitarit.

Unë në luftë isha vetëm 8 vjeç.

#LiriakaEmërUÇK.🇦🇱

Postime të ngjajshme
Lajme

“Bisha” që u rrokullis në bjeshkët e Deçanit, dalin detajet se cila është vlera e saj

Lajme

Reagon koloneli amerikan që shërbeu në Kosovë, pasi mbështetësi i Kurtiti tha se SHBA’ja nuk duhet të përzihet në punët e brendshme të Kosovës

Lajme

Ja cili është qyteti i fundit i çliruar nga Serbia 22 vjet më parë

Lajme

Rufki Suma i çon ‘selam’ Ramiz Lladrovcit si kryetari më i mirë i zgjedhur