Lajme

Një pjesë e lagjes “Dardania” në Prishtinë mbetet pa rrymë

Një pjesë e lagjes “Dardania” në Prishtinë ka mbetur pa rrymë.

Sipas njoftimit nga KEDS-i dalja 10 kV – BL 1 që furnizohet nga nënstacioni Prishtina VI aktualisht është pa furnizim me energji elektrike si pasojë e një avarie të shfaqur në linjën nëntokësore.

Njoftohet se kjo dalje furnizon një pjesë të lagjes Dardania.

“Ekipet janë në terren duke punuar dhe po bëjnë çmos që në kohën më të shpejt të mundshme të rikthejnë furnizimin me energji elektrike”, thuhet në njoftim.

Related posts
Lajme

Kjo është gruaja më e kërkuar në Evropë

Lajme

Kush është njeriu i afërt i Abdixhikut që do të bëhet zëvendës i Ramës?

Lajme

Rrëfimi prekës i mikut për shokun që iu vetëvra

Lajme

Ky është parashikimi i motit për nesër

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *