Sport

Një lojtar testohet pozitiv me koronavirus, pezullohet ndeshja mes dy kombëtareve evropiane

Koronavirus vazhdon të sjellë telashe nëpër botë e në veçanti edhe në sport, shkruan “Zeri.info”.

Miqësorja e planifikuar mes Norvegjisë dhe Izraelit është anuluar. Federata Norvegjeze e Futbollit vendosi që sfida e kombëtares nordike me të izraelit të mos zhvillohet teksa ka rezultuar një lojtar pozitiv me koronavirus në radhët e Izraelit.

Ky vendim është marrë pas këmbënguljes së autoriteteve shëndetësore norvegjeze. Skuadrat do të vazhdojnë të impenjohen më tej në Ligën e Kombeve. /Zeri.info

Postime të ngjajshme
Sport

Edukatë shembullore e skuadrës së Istogut

Sport

Flitej për Milanin, Liverpoolin e Dortmundin, por Rashica ....

Sport

PSG arrin fitore të madhe ndaj Man United – Barça, Juventusi dhe Chelsea kryejnë detyrën

Sport

Barcelona e kalon lehtësisht Ferencvarosin