Lajme

Një lajm me rëndësi për ata që ia mësyjnë Maqedonisë së Veriut pas 1 shtatorit

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka miratuar masat e reja për parandalimin e transmetimit të koronavirusit.

Duke filluar nga 1 shtatori, për të gjithë ata që duan të hynë në territorin e Maqedonisë së Veriut do t’i duhet dëshmia e certifikatës së vaksinimit me dy doza kundër COVID-19, ose dëshmi që kanë kaluar koronavirusin në 45 ditët e fundit, duke llogaritur nga dita e shërimit, ose me test PCR negativ i bërë 72 orë para hyrjes në territorin e Maqedonisë.

Ata që duan të kalojnë tranzit duhet ta nënshkruajnë një deklaratë që do ta lëshojnë vendin brenda 5 orëve, deklaratë e cila duhet t’i dorëzohet autoriteteve kufitare në dalje nga vendi.

Postime të ngjajshme
Lajme

‘Amerika merr në dorë komplet situatën’

LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

Lajme

U mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, ja për çfarë u diskutua

Lajme

Tragjike: Vetura del nga rruga dhe bie në lumë, një i vdekur dhe dy të lënduar