Lajme

Një 30 vjeçar bie nga teleferiku në Brezovicë, policia jep detaje

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Një person ka pësuar lëndime të rënda pasi ka rënë nga teleferiku. Rasti ka ndodhur sot.

Personi që pësoi lëndime trupore është një 30 vjeçar i cili edhe është dërguar në Emergjencën e Ferizajt për tretman mjekësorë, shkruan Reporteri.net.

Rastin për Reporteri.net e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Ferizajt, Agim Gashi.

“Kemi pranuar informacionin se një person aksidentalisht është rrëzuar nga teleferiku. Policia në bashkëpunim me qytetarët e kanë sjell deri në ambulance e Shtërpcës, iu ka dhënë ndihma e parë fillestare dhe sipas mjekëve gjendja e tij është stabile, është me vetëdije, dhe i njëjti është transportuar në Ferizaj në emergjencën e Ferizajt”, ka thënë Gashi për Reporteri.net.

Ai më tej ka thënë se policia është duke hetuar rrethanat si ka ndodhur rasti. /Reporteri.net/.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat