Lajme

Ngjarjet për ditën e sotme

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Organizohet ceremonia e shënimit të 20-vjetorit të themelimit të Policisë së Kosovës. (“White Garden Event”, magjistralja Prishtinë-Ferizaj, ora 10:00)

Bëhet nënshkrimi i Memorandumit të Bashkëpunimit në fushën e regjistrimit të bizneseve në mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut. (Ministria e Tregtisë dhe Industrisë, ora 11:15)

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj merr pjesë në konferencën Global Woman Summit, organizuar nga Global Woman Club. (Hotel “Swiss Diamond”, 11:30)

Mbahet manifestimi tradicional “Ora e Tahir Deskut”. (Salla e Kuvendit Komunal të Klinës, ora 13:00)

Në 20-vjetorin e themelimit të Policisë së Kosovës, mbahet ushtrimi nga Njësitë Speciale. (Kampi “Vrella”, ora 13:30)

Mbahet Festivali Rock United, ku bashkohen grupet e muzikës rock dhe fansat me moton “Një për të gjithë, të gjithë për Rock”. (Amfiteatri i Pishinës së Gërmisë, Prishtinë)

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat