Lajme

Ngjarje e rëndë/ I mituri shqiptar qëlloi për vdekje motrën 12-vjeçare!

Është zbardhur ngjarja e rëndë e ndodhur një ditë më parë një Shkodër, ku një 12-vjeçare ka humbur jetën si pasojë e plagëve të marra nga një armë zjarri.

Së fundmi policia ka arrestuar Xh. Gj., 30 vjeç, banues në fshatin Baks, Velipojë, Shkodër, për veprën penale: “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”(xhaxhai i 12- vjeçares).

Policia sqaron se ky shtetas u arrestua pasi në banesë mbante pa leje një armë gjahu, me të cilën shtetasi i mitur E. Gj. aksidentalisht ka shkrepur armën në drejtim të motrës së tij, 12-vjeçares E. Gj., e cila si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në Spitalin rajonal- Shkodër.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor- Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Postime të ngjajshme
LajmeZgjedhjet 2021

Lista e 20 kandidatëve më të votuarit të PDK’së

Lajme

Dhëmbë dhe hundë të thyer e lëndime të rënda, policia jep detaje për sulmin ndaj Duriqit

Lajme

“Baton Haxhiu ftohet nga Gjykata Sepciale”?

Lajme

Nga këto komuna janë rastet e reja me Covid 19