Lajme

Ngjarja e rëndë në Elbasan, kjo është efektivja e “Shqiponjave” që mbeti e plagosur, u gjend rastësisht në vendngjarje dhe ndërhyri

Personi që shikoni në foto është Xhensila Sota, efektive e forcave “Shqiponja” në Elbasan, e cila mbeti e plagosur gjatë përplasjes me armë sot. Ngjarja ndodhi në lagjen ‘5 Maj’, ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani dhe u plagosën 4 të tjerë.

Sota ishte duke kaluar rastësisht në vendin e ngjarjes, kur ka parë në rrugë një sherr dhe ka ndërhyrë, duke u plagosur.

 

Mësohet se ajo ka marrë një plumb në këmbë, ndërsa fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Lala raportoi se edhe një tjetër zyrtar i lartë i policisë së Elbasani është gjendur në vendin e ngjarjes dhe gjithçka ka ndodhur në sy të tij, ndërsa nuk dihen arsyet se pse ka qenë aty.

Postime të ngjajshme
Lajme

Policia jep detaje për rastin e dhunës seksuale ndaj nxënëses në klasën e parë

Lajme

Raportohet për një sulm seksual ndaj një nxënësje të klasës së parë në Prishtinë

Lajme

“E pabesueshme”, ish-gazetarja kosovare rrëfen bisedën e burrit me ekipën e Associated Press pas bombardimit

Lajme

Eksperti amerikan godet Kurtin për gjendjen tek “1 Tetori”