Sport

Nga Ronaldo tek Lewandowski, ja formacioni i yjeve që mund të humbasin Botërorin

Shumë yje të futbollit mund të humbasin Botërorin, pasi Kombëtaret e tyre do të kenë punë të vështirë në ‘Play-Off’.

Cristiano Ronaldo do ta ketë vështirë tashmë kualifikimin, pas Portugalia është njëra nga Kombëtaret që luan në ‘Play-Off’, shkruan Gazeta Olle.

Ky është shansi i fundit për CR7 për tu paraqitur në një Botëror, duke pasur parasysh moshën e tij.

Italia ishte surpriza e madhe. Kampionët e Europës barazuan pa gola ndeshjen e fundit duke i dhënë mundësi Zvicrës që të kualifikohej direkt.

Polonia e Lewandowskit arriti të renditet para Shqipërisë në grup, por kjo ishte vetëm gjysma e punës, pasi do të luajnë në ‘Play-Off’.

Sigurisht Anglia ishte favoritja kryesore për kreun e grupit, por polakët janë një skuadër e fortë dhe kanë në sulm një prej lojtarëve më të mirë në botë, dhe favoritin kryesor për ‘Topin e Artë’ këtë vit.

Më poshtë keni formacion e plotë të yjeve që mund të mos luajnë në Botëror.

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme