Lajme

Nga protestë masive, në sheshin e Prishtinës del veç një qyetar dhe dhjetëra gazetarë

Një protestë masive ishte paralajmëruar për ditën e sotme.
Një organizatë e ashtëquajtur si “Zëri i Popullit” bënte thirrje për dalje masive në sheshin e Prishtinës për të kundërshtuar masat e reja që pritet të hyjnë sot pasdite në fuqi.

Por, nga protesta masive e cila përcillej me foto të protestave politike, në sheshin “Skëndërbeu” të Prishtinës u shfaq vetëm një qytetar dhe dhjetëra gazetarë.

Dështimi i protestave të sotme filloi nga Labi i Ferizajit të Kosovës së Shqipërisë, për të vazhduar më pas në Prishtinën, Kosovës e lavdisë.

Postime të ngjajshme
Lajme

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto komuna

Lajme

Shënohen edhe 14 viktima me koronavirus, kjo është mosha e tyre

Lajme

Ky është numri i rasteve të reja me COVID-19

Lajme

“Spektakli” me votën e Etem Arifit, profesori universitar e zbulon nëse shkuarja apo jo në zgjedhje mbetet në dorën e Vjosa Osmanit