Lajme

Nga Instituti Hidrometeorologjik tregojnë se a mund të ketë vërshime pas reshjeve

Në disa zona të Kosovës kanë ndodhur vërshime si pasojë e reshjeve të shiut që ishin gjatë ditës së djeshme por që vazhduan edhe sot.

 

Hidrologu Bashkim Kastrati ka thënë për se nuk ka rrezik që të ketë vërshime të mëdha në Kosovë pas këtyre reshjeve që kanë ndodhur.

“Po të kishte rrezik për vërshime ne si Institut i Hidrometeorologjisë paralajmëron 24 orë më parë. Në vend nuk parashikohet të ketë vërshime fluriale. Kjo stuhi është në kalim dhe sipër, brenda disa orëve do të kalojë, nuk do të ketë pasojë në vërshime”, ka thënë Kastrati.

Në Gjilan dhe në Drenas disa pjesë të vogla janë goditur nga vërshimet.

Postime të ngjajshme
Lajme

KEDS njofton për zonat që do të mbesin pa rrymë

Lajme

Krejt çka i tha Shaip Kamberi sot Vuçiqit në Kuvendin e Serbisë

Lajme

Policia jep detaje për aksidentin që ndodhi tek rruga ‘B’

Lajme

Policia e gjobit me 150 euro, 24-vjeçarin që tejkaloi në vijë të plotë