Lajme

Nga EULEX flasin për vizitën e Kadri Veselit në Kosovë

Ish kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, është liruar nga Gjykata Speciale për të bërë një vizitë treditëshe në Kosovë.

EULEX dhe Policia e Kosovës janë duke i asistuar zyrtarët e Dhomave të Gjykatës Speciale të cilët po e shoqërojnë Veselin.

“Ne [EULEX] dhe Policia e Kosovës jemi në asistencë të Gjykatës Speciale”, është shprehur për Klan Kosova.tv, zëdhënësja e EULEX, Donika Berisha.

Nga Gjykata Speciale kanë thënë për lajmi.net se arsyeja e lirimit të Veselit ka të bëjë me familjen e tij.

Sipas raportimeve të mediave lokale, Veseli ka vizituar babain e tij i cili gjendet në spital për shkaqe shëndetësore.

Postime të ngjajshme
Lajme

Kompania që transportoi kokainën dhe pronarët e saj

Lajme

A është çmimi arsyeja që Kosova ende nuk ka blerë asnjë vaksinë?

Lajme

Ndodhë në Kosovë: Vetura për pak sa nuk i shtyp publikun që shikonin garat

Lajme

Këta janë të arrestuarit në aksionin e sotëm ku u kapën 400 kg kokainë