Sport

Neymari largohet nga PSG, këto janë ofertat e fundit të Barçës dhe Realit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Neymar është lënë jashtë skuadrës së Paris Saint-Germian për ndeshjen ndaj Toulouses, derisa spekulimet për të ardhmen e tij rriten.

Lojtari 27-vjeçar ende nuk e ka bërë një paraqitje të vetme në këtë sezon, pasi që e dëshiron rikthimin në Spanjë.

Real Madridi dhe ish-klubi i tij Barcelona, janë duke i kërkuar shërbimet e sulmuesit brazilian, ndërsa edhe PSG-ja është pajtuar ta shesë në këtë afat kalimtar.

Trajneri i kampionit nga Ligue 1, Thomas Tuchel, ka zbuluar se Neymari nuk do të luajë në asnjë ndeshje derisa e ardhmja e tij nuk sqarohet.

Skuadra franceze e dëshiron shitjen e brazilianit në këto ditët e fundit të afatit kalitar, mirëpo ende nuk ka pranuar ofertën e majme.

Reali po ofron Keylor Navasin dhe Luka Jovicin plus para për shërbimet e Neymarit, ndërsa Barcelona e do në formë huazimi me të drejt blerje, opsion ky që po refuzohet nga parisienët që e duan shitje përfundimtare të tij

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv