Sport

Neymar ka një kusht absurd për Barcelonën

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Neymar dhe Barcelona duket se mund të gjejnë gjuhën e përbashkët mes tyre dhe çështja nuk do të zgjidhet me gjykatë.

Sulmuesi brazilian udhëtoi ditën e djeshme drejt qytetit spanjoll, por nuk mori pjesë në gjyqin e zhvilluar ditën e sotme.

Ai ka paditur klubin e Barcelonës, pasi pretendon 26 milionë euro, plus kamata e vonesat nga ish-klubi i tij, ndërsa Barcelona do 14 milionë euro si shkelje të klauzolave të kontratës në momentin e rinovimit me brazilianin deri në vitin 2022.

Ylli i PSG mund të falë katalanasit me kushtin e vetëm që të rikthehet tek ish-ekipi i tij.

Një falje e tillë është gjobë më e madhe, pasi skuadra katalanase duhet të paguajë shifra të çmendura për të marrë brazilianin. Ai ka kontratë deri në vitin 2022 me francezët.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv