Sport

Neymar fiton çmimin e madh në Ligën e Kampionëve

Sulmuesi brazilian i Parisit, Neymar është shpallur lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve.

Pas paraqitjeve të mira ndaj Bayernit në çerekfinale dhe kualifikimit të PSG-së në gjysmëfinale, Neymar është shpallur lojtari më i mirë javës në CH.

Kështu, UEFA ka vendosur ta shpërblej brazilianin për punën e tij, njofton ‘Bleacher Report Footboll’.

Postime të ngjajshme
Sport

Skuadra e madhe gjermane kërkon Granit Xhakën

Sport

Liverpool kërkon yllin e Real Madridit, ky është çmimi i vendosur për të

Sport

Joshua – Fury, konfirmohet data e duelit të shumë pritur

Sport

Zbulohet cili do të jetë transferimi i parë i Barcelonës