Auto/TechLajme

Nëse keni ndonjërën nga këto vetura mos e shisni, sepse vlera e tyre vetëm do të rritet

Thonë se vetura e re humbet një pjesë të konsiderueshme të vlerës së saj menjëherë pas daljes nga ekspozita.

Sidoqoftë, ka edhe disa vetura të përdorura, çmimi i të cilave po rritet vazhdimisht.

Nëse drejtoni ndonjë nga këto klasike moderne, mund të fitoni para. Këto janë vetura që deri para disa vitesh shiteshin për një grusht euro, dhe sot ato në disa raste vlejnë dukshëm më shumë se të rejat.

Nëse keni ndonjë nga këto veturat të ‘fshehura’ në garazh, mos e shisni akoma sepse çmimi i saj do të rritet vetëm.

Më poshtë ju sjellim 10 veturat kryesore vlera e të cilave po rritet.

Përzgjedhja është marrë duke analizuar tregun e makinaveV ertical dhe regjistrin e historisë së makinave me mijëra raporte të historisë së makinave.

Alfa Romeo GTV (1993 – 2004)
Audi V8 (1988 – 1993)
BMW 540i (1992 – 1996)
Jaguar XK8 (1996 – 2006)
Land Rover Defender (Seria I, Seria II)
Mercedes -Benz E300, E320, E420 (1992 – 1996)
Saab 9000 CS Aero (1993 – 1997)
Toyota Land Cruiser (J80, J100)
Volkswagen Corrado VR6 (1991 – 1995)
Volvo 740 Turbo (1986 – 1990).

Related posts
Lajme

Ambasadori amerikan në Beograd: Një herë Asociacioni, pastaj pason plani franko-gjerman

Lajme

Dardan Krivaqa në gjendje të rëndë”- Gjykata merr një vendim të ri

Lajme

Si në filmat aksion, operacioni i Policisë së Kosovës për arrestimin e katër të dyshuarve për vepra të rënda penale

Lajme

Rron Gjinovci: Edi Rama ka probIeme mendore e emocionaIe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *