Sport

Nënkryetari i Llapit: Tahir Batatina si Ibrahim Rugova, klubet kosovare amatoreske

Numri 2 i Llapit, Amrush Batatina ka vlerësuar se Tahir Batatina është i pazëvendësueshëm në stolin e Llapit, teksa klubet kosovare janë ende amatoreske, shkruan Gazeta Olle.

Këtë mendim të tijin, Batatina e ka ndarë me anë të një komenti në një postim në facebook ku u shfaqën trajnerët e shkarkuar këtë sezon nga Superliga e Kosovës.

Ky koment i zëvendës-presidentit vjen pas shkarkimit të Ismet Munishit nga skuadra e Ballkanit, duke kujtuar kështu kohën kur Llapi kishte rezultate të dobta dhe egzistonte presioni nga publiku për largimin e Tahir Batatinës nga stoli.

 

Postime të ngjajshme
Sport

Shkëmbi dëshiron “gardian të ri”, një portier nga jashtë në prova tek Ballkani

Sport

Prishtina e kryen stërvitjen e parë në Antalia, konfirmohen tri ndeshje miqësore

Sport

ZYRTARE: Drenica prezanton futbollistin brazilian

Sport

Arbër Hoxha në top formë, ja si i dribloi të gjithë mbrojtjen e skuadrës polake