Sport

Në Superiorën e Shqipërisë po zhvillohet luftë e madhe për titull dhe mbijetesë, kush bëhet kampion dhe kush bie

Në Kategorinë Superiore, është mbyllur edhe javë e 31-të, teksa renditja ka ndryshuar përsëri.

Komandën e kampionatit, tashmë e ka marrë Partizani, që me fitoren ndaj Apolonisë shkoi në kuotën e 57 pikëve, duke zbritur nga froni Teutën, që e sheh veten në vendin e dytë me 56 pikë.

Durrsakët barazuan ndaj Vllaznisë në transfertë, me shkodranët që nuk ia dolën dot të ngjiten në renditje dhe tashmë e shikojnë veten në vendin e tretë me 54 pikë, 1 më shumë se ndjekësit e Laçit dhe 4 më shumë se Tirana e vendit të pestë,

E ethshme është edhe gara për mbijetesën, aty ku Skënderbeu i vendit të nëntë e shikon veten 1 pikë pas Bylisit të vendit të tetë dhe 2 pikë pas Kastriotit.

Postime të ngjajshme
Sport

Armend Dallku: Gjynah që këta djem të trajtohen ashtu, më vjen keq se si u arbitrua ndeshja

Sport

Kjo është deklarata e Batatinës pas triumfit në Kupën e Kosovës

Sport

Munishi uron Llapin dhe lavdëron Dukagjinin për ‘luftën dhe angazhimin’

Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës