Lajme

Në Shqipëri mund të bësh plazh edhe gjatë shtatorit, si do të jenë temperaturat

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Me gjithë freskimin e lehtë të motit në ditët e para të tij, shtatori dhe gjithë vjeshta, vijojnë me temperatura të larta.

Muaji shtator do të ketë ditë ku temperaturat do shënojnë rreth 30°C, më të shpeshta në gjysmën e parë të tij.

Ndërsa, nga pikëpamja e reshjeve, shtatori vijon në kushtet e thatësirës duke përjashtuar, reshje të përkohshme kryesisht në zonat malore.

Reshjet tipike të vjeshtës priten të vijnë në tetor – nëntor, dhe kryesisht në trajtën e stuhive me reshje intensive.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat