Sport

Në sheshin e Prishtinës pritje madhështore për medalistet olimpike

Aeroplani me ekipin olimpik të xhudos së Kosovës ka arritur në Prishtinë.

Për tre medalistet olimpike, Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi e Nora Gjakova, është organizuar pritje madhështore edhe në sheshin “Zahir Pajaziti”.

Mijëra qytetarë janë dalë për t’i pritur tre medalistet.

Edhe tifogrupi “Dardanët” e kanë organizuar për ekipin olimpik të xhudos.

Një anëtar i këtij tifogrupi thotë se kjo është më e pakta se çka mund të bëhet për vashat që ia kanë ndritur fytyrën kombit shqiptar.

Postime të ngjajshme
Sport

Ahmeti tregon kur do të hapet stadiumi i ri në Lipjan, Rizani e kundërshton atë fuqishëm

Sport

Ndodh edhe kjo: Është 60 vjeç, zëvendëspresident, i kërkuar nga Interpoli dhe debuton në futbollin profesionist

Sport

Plotë ndryshime, ky pritet të jetë formacioni i Realit ndaj Mallorcas

LajmeSport

Ideja interesante e Përparim Ramës për stadiumin “Fadil Vokrri”