Lajme

Në mesin e 21 viktimave nga COVID-19 është edhe një e moshës 20-29

21 persona kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit në 24 orët e fundit në vendin tonë.

Sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë, në mesin e të vdekurve është edhe një person i moshës 20-29 vjeç.

Bazuar në këto të dhëna, një tjetër person i takon moshës 30-39 vjeç, një moshës 40-49 vjeç, pesë viktima janë të moshës 50-59 vjeç, tre të moshës 60-69, shtatë 70-79 dhe tri viktima janë të moshës mbi 80 vjeç.

Ndryshe, gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe 1 mijë 278 raste të reja me COVID-19.

Postime të ngjajshme
Lajme

Bie bora e parë në Kosovë

Lajme

Shaqir Totaj i PDK-së tregon pse i hyri garës për kryetar të Prizrenit

Lajme

Shpend Ahmeti dërgon një mesazh gjatë transmetimit direkt për Bedri Hamzën

Lajme

Vitia e Zemaj përplasen për menaxhimin e pandemisë