Sport

Në mes të festës italiane, Chiesa përshëndet tifozët shqiptar

Dita e djeshme ishte një ditë feste në të gjithë Italinë, pasi heronjtë e “Euro 2020” u kthyen në shtëpi bashkë me kupën.

Pasi bënë vizitat përkatëse të Presidenti dhe kryeministri, futbollistët italianë bënë xhiro me autobus të hapur në rrugët e Romës, për të takuar nga afër tifozët.

Gjatë kësaj xhiroje, një prej lojtarëve më të spikatur të Italisë në “Euro 2020”, Federico Chiesa, përshëndeti edhe tifozët e shumtë të Italisë në Shqipëri.

https://video.gjirafa.com/ne-mes-te-festes-italiane-chiesa-pershendet-tifozet-shqiptar-mp4

Postime të ngjajshme
Sport

Drita shpërthen ‘bombën’, zyrtarizon transferimin e radhes

Sport

Munishi e uron emërimin e Begollit si trajneri i Vëllaznimit

Sport

Ja në sa ora do të parakalojnë në sheshin “Nënta Tereza” xhudistet kosovare

Sport

Ballkani sot luan miqësoren e radhës, ja me kë takohet