Lajme

Në këtë ditë do të bie bora e parë në Kosovë

Gjatë javës së ardhshme pritet të bie bora e parë në Kosovë për këtë vit, kohë pas kohe edhe me reshje shiu.

Sipas ‘BBC Weather’, dita e martë e zbardh Kosovën me reshje të borës. Temperaturat maksimale pritet të jenë 5 gradë Celsius, ndërsa minimalet -3 gradë.

Borë pritet të ketë edhe të premten tjetër, me datë 3 dhjetor ku temperaturat do të jenë në zero gradë Celsius.

Ndërkaq këtë javë pritet që të ketë reshje shiu ditën e premte dhe të diel.

Related posts
Lajme

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

Lajme

Kjo është bomba 907 kg që u gjet sonte në Merdare

Lajme

Grushte, shqelma e kapje për flokë: Bëhen “llom” mes vete dy femra në Fushë Kosovë

Lajme

Kjo është gruaja më e kërkuar në Evropë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *