Sport

Në këtë datë përfundon stinori vjeshtor, Superliga luan një javë më shumë se Liga e Parë

Me datë 13 dhjetor 2020 duhet të përfundoj stinori vjeshtor në Superligën e Kosovës në futboll, raporton Gazeta Olle.

Liga e Parë ndërkohë mbyllet një javë më herët, me ndeshjet e fundit vjeshtore që luhen me datë 6 dhjetor.

Në Superligë kanë mbetur edhe gjashtë xhiro për tu luajtur ndërsa në Ligën e Parë vetëm edhe katër.

Ndërkohë, ndonëse stinori vjeshtor do të përfundoj me 13 dhjetor, takimet e rrethit të tretë të Kupës së Kosovës në të cilin do të luajnë edhe skuadrat e Ligës së Parë dhe Superligës do të zhvillohen më vonë se data 15 dhjetor, e njejta vlenë edhe për takimet e mbetura të Superligës./

Postime të ngjajshme
Sport

Zbulohet detaji tronditës për vdekjen e Maradonës

Sport

Trajneri i klubit shqiptar e ndjek ndeshjen e skuadrës së tij duke marrë oksigjen në spital

Sport

Llapi në pozitë të vështirë, ish-ndihmësi i Tahir Batatinës gati ta mbyllë vjeshtën si lider i Ligës së Parë

Sport

Klubi emblemë në futbollin e Kosovës me të cilin po bëhen eksperimente!