Lajme

Në Ferizaj nxënësit vijojnë mësimet derisa rinovohet çatia e shkollës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Afro 700 nxënës të shkollës së mesme të ulët “Vezir Jashari” në Ferizaj kanë nisur procesin mësimor ende pa u përfunduar rinovimi i objektit, madje në këtë shkollë ende nuk ka përfunduar as kulmi.

Në një ambient të tillë nxënësit e kësaj shkolle do të mësojnë edhe dy javë derisa pritet të finalizohet projekti, shkruan sot Koha Ditore.

Në Komunën e Ferizajt kanë thënë se kjo situatë është krijuar pasi që procedurat projektuese dhe tenderuese janë zvarritur.

Sidoqoftë në Komunë kanë thënë se janë rritur kujdesi dhe siguria ndaj fëmijëve. Rreth kësaj çështjeje kanë reaguar prindërit, shoqëria civile dhe opozita.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat